Najszybsza oleśniczanka, najszybszy oleśniczanin

23
Cze
2015

WP_20150622_10_20_22_ProWP_20150622_10_13_02_ProWP_20150622_10_37_54_ProWP_20150622_11_04_12_ProWP_20150622_10_49_16_ProWP_20150622_10_32_32_ProWP_20150622_10_26_26_ProWP_20150622_10_07_19_Pro

Komunikat z XI biegów przełajowych
,,Najszybsza oleśniczanka, najszybszy oleśniczanin”

W poniedziałek 22.06.2015 roku MIKS „Junior” w Oleśnicy i WKS ,,Oleśniczanka” zorganizowali XI biegi przełajowe ,,Najszybsza oleśniczanka, najszybszy oleśniczanin”. Trasy biegów wytyczono na trawiastych terenach podzamcza na lekko pofałdowanej pętli długości około 400 metrów.
Celem imprezy była popularyzacja i upowszechnianie biegania jako najprostszej formy aktywności ruchowej oraz propagowanie zdrowego trybu życia.
Uczestnikami biegów byli uczniowie szkół podstawowych – SP Sokołowice, SP nr 2, SP nr 4, SP nr 6, SP 7, SP nr 8 i gimnazjów – G nr 1, G nr 2, G nr 3.
Ogółem pobiegło 214 osób, w tym 109 dziewcząt i 105 chłopców.
W programie zawodów były biegi indywidualne szkół podstawowych klas 1–3 w kategorii dziewcząt i chłopców na dystansie ok. 400 m oraz biegi sztafet mieszanych (dziewczyna, chłopiec) szkół podstawowych kl. 4–6 na dystansie 6 x ok. 400 m i biegi sztafet mieszanych (dziewczyna, chłopiec) gimnazjów klas 1–3 na dystansie 6 x ok. 400 m.

WYNIKI BIEGÓW INDYWIDUALNYCH

Klasy I
Dziewczęta
1. Oliwia Skraburska SP Sokołowice
2. Daria Kicuła SP nr 2
3. Adela Adamczyk SP nr 2
Chłopcy
1. Maciej Kiraga SP nr 4
2. Mateusz Okoń SP nr 2
3. Kamil Dziki SP nr 8
Klasy II
Dziewczęta
1. Katarzyna Krystek SP nr 6
2. Oliwia Teresińska SP nr 4
3. Kinga Łata SP nr 8

Chłopcy
1. Marcel Cybulski SP nr 4
2. Jakub Żyszkiewicz SP nr 4
3. Dawid Koziarski SP nr 6
Klasy III
Dziewczęta
1. Maria Kabzińska SP nr 4
2. Maja Żukowska SP nr 7
3. Wiktoria Kobiałka SP nr 4
Chłopcy
1. Karol Brocki SP nr 6
2. Jakub Gołdyn SP nr 4
3. Bartosz Masternak SP nr 8

WYNIKI BIEGÓW SZTAFETOWYCH

SZKOŁY PODSTAWOWE:
1. SP nr 4 Oleśnica – w składzie: Amelia Rogala, Nataniel Wichłacz, Zuzanna Mróz, Hubert Sobolewski, Agata Cournuaud, Michał Pytel.
2. SP nr 6 Oleśnica
3. SP nr 8 Oleśnica
4. SP nr 2 Oleśnica

GIMNAZJA:
1. G nr 1 Oleśnica – w składzie: Julia Kuras, Sebastian Romasz, Ewa Mróz, Szymon Kwiecień, Karolina Stawarz, Maciej Materac.
2. G nr 3 Oleśnica
3. G nr 2 Oleśnica
Zawody przebiegły w sportowej atmosferze. Zdobywcom miejsc 1–3 w biegach indywidualnych oraz trzem czołowym sztafetom w kategorii szkół podstawowych i gimnazjów wręczono dyplomy, medale. Ponadto wszyscy uczestnicy otrzymali chrupki ufundowane przez sponsora lekkiej atletyki firmę BORAMEX.
Opiekę medyczną na zawodach sprawowała Barbara Żylak a
logistycznie zabezpieczała WKS Oleśniczanka i MIKS Junior.
Impreza była dofinansowana z budżetu Miasta Oleśnicy.