Międzynarodowy Mitting Lekkoatletyczny Jabloniec 05-09-2015 Czechy

05
Wrz
2015

DSC_0509SAMSUNG CAMERA PICTURESSAMSUNG CAMERA PICTURESpierwszy strzał zawodówDSC_0524DSC_0516DSC_0508DSC_0497

05 września 2015 r. na pięknym stadionie Klubu Liaz Jablonec odbył sie kolejny już lekkoatletyczny mecz młodzików pomiędzy Dolnym Śląskiem, Saksonią (Niemcy) i Libereckim Krajem (Czechy). W tym roku Czesi dodatkowo wystawili jeszcze reprezentację Usteckiego Kraju (Usti nad Labą). W uroczystym otwarciu czwórmeczu udział wzięła Zuzana Hejnova – mistrzyni świata w biegu na 400m ppł oraz pierwsza trenerka Pawła Fajdka naszego mistrza świata w rzucie młotem – Jolanta Kumor wraz z prezesem Dolnośląskiego Związku Lekkiej Atletyki – Zygmuntem Worsa. Były gratulacje i kwiaty dla czeskiej mistrzyni płotków ale i nam było niezwykle miło słyszeć słowa pochwały dla Polaków po bardzo udanych występach lekkoatletów w Pekinie!
Czescy gospodarze perfekcyjnie i sprawnie przeprowadzili całe zawody. Nasi młodzi lekkoatleci dolnośląskich klubów biorąc przykład ze starszych kolegów startowali bardzo udanie bijąc wiele rekordów życiowych a przede wszystkim zwyciężając drużynowo w kategorii chłopców i zajmując II miejsce wśród dziewcząt.
Fajna impreza, która pozwala nie tylko na sportową rywalizację ale i wzajemne kontakty, poznanie się i integrację młodych ludzi z trzech sąsiadujących krajów.