Zawodnicy Oleśniczanki na Mistrzostwach Polski

01
Paź
2020

W dniach od 11 do 13 września w Radomiu odbyły się Mistrzostwa Polski juniorów (U-20), w których wystartował Patryk Porębski na dystansie 2000 m przeszkody, który zajął 10 miejsce z wynikiem 6.30.49

Pięć dni później w dniach od 18 do 20 września również odbyły się w Radomiu Mistrzostwa Polski, ale juniorów młodszych (U-18), w których wystartował Dawid Kałwiński na dystansie 800 m w eliminacjach Dawid zajął 4 miejsce i zakwalifikował się do finału A, gdzie zajął 8 miejsce.

Natomiast w dniach od 25 do 26 września odbyły się Mistrzostwa Polski młodzików (U-16) w Słupsku czyli Maty Memoriał Janusza Kusocińskiego, w którym wystartowało czworo młodzików WKS Oleśniczanka.

Rezultaty naszych młodych zawodników:

Kula Kobiet kat. U-16

Emilia Chirowska z wynikiem 10.03 m zajęła 18 miejsce,

600 m Mężczyzn kat. U-16

Hubert Kłeczek z wynikiem 1.29.27 (rekord życiowy) zajął 23 miejsce,

1000 m prz Mężczyzn kat. U-16

Alan Szpyrka z wynikiem 3.00.88 (swój rekord życiowy poprawił o 11 s) zajął 14 miejsce,

300 m Mężczyzn kat. U-16

Jakub Kaspryszyn z wynikiem 37.88 (rekord życiowy) zajął 27 miejsce

Natomiast w dniach 18-20 września w Radomiu odbyły się Mistrzostwa Polski juniorów młodszych, w których wystartował Dawid Kałwiński na dystansie 800 m w eliminacjach Dawid zajął 4 miejsce i zakwalifikował się do finału A, gdzie zajął 8 miejsce.

Z Mistrzostw Polski wracamy ze wspaniałymi rekordami życiowymi naszych zawodników.

Wyjazd został sfinansowany ze środków Miasta Oleśnicy.